Language

اهمیت رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی
Send scheduled: 
پنجشنبه, آبان 20, 1395 - 10:30

رنگ سفید را شاید بتوان قدرتمند ترین رنگ در میان رنگ های مورد استفاده در در طراحی دکوراسیون داخلی دانست. از نظر مردم سفید، رنگ بی رنگی است و دلیل این مساله غالب بودن رنگ سفید در اغلب فضا های داخلی منزل می باشد. رنگ سفید در مقایسه با رنگ های قرمز و سبز و قهوهای  کمتر به چشم بیننده می آید اما نمی توان از تاثیر گذاری رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی چشم پوشی کرد. رنگ سفید قدرتمند ترین رنگ برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می آید.رنگ سفید بستری است برای خود نمایی بقیه رنگ ها ، به دیگر رنگ ها اجازه میدهد خود را به نمایش بگذارند و به چشم بیایند و همه ی این ها در کنار هم فضایی خلاقانه را برای شما فراهم می آورند که از بودن در آن لذت می برید.

گاهی انتخاب هوشمندانه ی عناصر موجود در دکوراسیون داخلی فضاها موجب پویا تر و زنده تر شدن فضاها خواهد شد.گاهی کوسن ها و گلدان ها نقطه ی عطف در طراحی دکوراسیون داخلی این فضا به شمار می آیند.

برای پویا تر شدن فضا های سفید رنگ حتما احتیاج به رنگ های زیادی نداریم. وجود چند عنصر کوچک با رنگ های شاد هم به راحتی می تواند دکوراسیون داخلی منزلتان را دست خوش تحولات دلنشین کند.

 

انواع رنگ سفید در دکوراسیون منزل را بشناسید!

 

قانونی برای استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون وجود ندارد و در هر جایی می توان آن را بکار برد. رنگ سفید کاملا یک رنگ دلنیشین است اما چون اتاق خواب های سفید ممکن است بی روح به نظر برسد می توان طیف گرم تری از رنگ سفید مانند شیری را بکار برد. رنگ شیری به دیوارها روشنی و گرما می بخشد. در اتاق هایی که سفید رنگ هستند می توان با بکار بردن ظروف شیشه ای و نقره کنتراست و جذابیت ایجاد کرد. دکوراسیون رنگ سفید به عنوان عاملی برای بزرگ کردن و روشن کردن فضا شناخته شده است. با به بکار بردن رنگ سفید در اتاق های کوچک یا کم نور، ستون ها و سقف می توان فضا را بسیار بزرگ تر و روشن تر نشان داد. یک رنگ نشان دادن همه چیز تا حدی خطای دید ایجاد کرده و به چشم این اجازه را می دهد تا اتاق را بزرگ تر از آنچه هست ببیند .

همه ی این موارد ویژگی های منحصر به فرد رنگ سفید بوده است که به همه جسارت انتخاب این رنگ را می دهد اما گاهی نیاز است رنگی شبیه به سفید را برای فضای دکوراسیون خود انتخاب کنید تا جلوه ای دو چندان داشته باشد ، در این مطلب نیز به این این موضوع می پردازیم که کدام رنگ جایگزین رنگ سفید در دکوراسیون منزل می تواند باشد .

 

رنگ سفید ساده

ساده ترین نوع رنگ سفید که می تواند به سبب سلیقه ی شما مات یا براق و یا ترکیبی از این دو انتخاب شود. اما ترجیحا انتخاب نوع براق آن بهتر است برای لوازم و وسایل مانند کمد ها و سرویس خواب انتخاب شود و رنگ مات آن برای دیوارها و سقف دکوراسیون داخلی منزل شما.

 

رنگ سفید گچی

این رنگ می توان جایگزین رنگ سفید ساده در فضای دکوراسیون شما قرار گیرید و تقریبا از نوع رنگ سفید خالص می باشد و بهتر است این رنگ در ترکیب با رنگ های نسبتا تیره همانند قهوه ای در فضای داخلی قرار گیرد.

 

رنگ سفید استخوانی

محبوب ترین رنگ بعد از رنگ سفید ساده برای دیوار ها می باشد که ماهیتی نزدیک به رنگ سفید و تناژی از رنگ زرد بسیار کم رنگ را با خود دارد، این رنگ مناسب برای دیوارها بوده و به خوبی می تواند با رنگ های محبوب و پرطرفدار فضای نشیمن هماهنگ شود.

 

رنگ سفید عاجی

این رنگ را با رنگ سفید استخوانی اشتباه نگیرید! رنگ سفید عاجی تقریبا ترکیب رنگ سفید استخوانی با صورتی بسیار ملایم است. به لحاظ زیبایی، این رنگ را می توان بالاتر از رنگ سفید استخوانی دانست و برای ترکیب با رنگ های سال ۲۰۱۶، مبلمان گل گلی و یا دکوراسیون پاستلی گزینه ی منحصر به فردی محسوب می شود.

 

رنگ سفید مرمری

همان طور که از نامش پیداست این رنگ همانند مرمر می درخشد و رگه های خاصی از خاکستری را در خود جای داده است. از این رنگ بیشتر برای لوازم دکوراتیو و یا جزییات فضای داخلی مثل کانتر آشپزخانه ها استفاده می شود.پس انتخاب آن برای دیوارهای دکوراسیون منزل شما توصیه نمی شود.

 

رنگ سفید کاپوچینویی

رنگ سفید کاپوچینویی را با سفید شیری اشتباه نگیرید! این رنگ در واقع ترکیبی از سفید خالص با مقدار اندکی قهوه ای به دست می آید. که برای داشتن فضایی نسبتا گرم و دلنشین بهترین گزینه محسوب می شود. اگر این رنگ را برای دیوارهای خود انتخاب می کنید توجه داشته باشید ترکیب مبلمان آبی رنگ با آن می تواند چهره ی خاصی به فضای شما ببخشد.

 

رنگ سفید صدفی

رنگ سفید صدفی یکی از آن رنگ های است که در دکوراسیون پاستلی شما می درخشد! کافی است کمی صورتی را با سفید ترکیب کنید و چهره ای خاص به فضای دکوراسیون خود ببخشید. توجه داشته باشید که در تمام این ترکیب ها رنگ ترکیب شده با سفید بسیار کم است.

 

رنگ فیلی ملایم

رنگ فیلی ملایم در بازه ی تنالیته ی رنگی میان سفید تا سیاه قرار دارد. منظور از رنگ فیلی جایگزین رنگ سفید در واقع همان خاکستری بسیار روشن است که می تواند چهره ی دکوراسیون شما را متمایز کند،اما توجه داشته باشید این تمایز در جهت گرما بخشیدن به محیط نیست و فضای شما را سرد تر نشان می دهد پس انتاب آن برای فضاهایی مانند اتاق خواب چندان مناسب نیست.

 

رنگ سفید _ یاسی

رنگ سفید_ یاسی در واقع همان رنگ بنفش بسیار بسیار کم رنگ است، می توانید از این رنگ جایگزین رنگ سفید برای بخش کوچکی از فضای داخلی خود و یا دیوار خاصی از دکوراسیون استفاده کنید و مبلمان خود را هماهنگ با این رنگ انتخاب کنید.

 

رنگ سفید _ سبز

رنگ سفید _ سبز در واقع مانند همتای خودش یعنی سفید_ یاسی در فضا قرار می گیرد و برای فضاهایی مانند اتاق خواب ها بهترین گزینه است. ترکیب سفید خالص با مقدار بسیار اندکی از سبز می تواند رنگ خاصی را در فضای داخلی شما به وجود آورد که جایگزین مناسبی برای رنگ سفید ساده است.

 

رنگ سفید _ آبی

این رنگ نیز از آن دسته رنگ های پر طرفدار محسوب می شود که اگر به ترکیب رنگ سفید و آبی مقدار بسیار کمی خاکستری نیز اضافه کنید ترکیب رنگ بی نظیری برای دیوارهای نشیمن شما می شود که به خوبی می توان آن را با اکثر سبک های دکوراسیونی که از مد نمی افتند، ست کرد.

 

دکوراسیون داخلی مدرن با جذابیت رنگ سفید

 

رنگ سفید رنگ ذهنهای روشن است.یک اتاق سفید می تواند از سبک مدرن یا سنتی پیروی کند.درواقع استفاده از رنگ سفید برای همه ی فضا ها مناسب است و به جرات می توان گفت همواره انتخاب بسیار مناسبی برای رنگ دیوارهاست. این رنگ بسیار برای تابستان مناسب است چون نور بیشتری را به داخل خانه دعوت می کند. هم چنین رنگ سفید معجزه ی خانه ها و فضاهای داخلی کوچک است. چون با درخشش خود می تواند خانه ی کوچک شما را بزرگ تر جلوه دهد.

 

کفپوش های سفید برای فضاهای داخلی

 

در نشیمنی که دیوار ها و کف پوش هر دو سفید هستند دیوارها وکف پوش سفید بسیار خودنمایی می کنند. در چنین فضایی باید در انتخاب رنگ مبلمانی که برای دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده می کنید دقت بسیاری داشته باشید تا اتاق سفید و جذاب تان رنگ کسالت به خود نگیرد.

 

آشپزخانه هایی با دکوراسیون داخلی سفید رنگ

 

برخلاف تصور عام آشپزخانه ای تمیز و مرتب با انتخاب دکوراسیون مناسب و رنگ سفید تمیز تر از آشپزخانه هایی با رنگ تیره است و کابینت سفید با کفپوش چوبی ترکیب زیبایی بوجود می آورد.شما می توانید از یک آشپزخانه سفید با سبک کلاسیک نیز لذت ببرید و الزاما نباید یک آشپزخانه کاملا سفید از سبک مدرن پیروی کند.

 

فضاهای مدرن سفید رنگ

 

استفاده از سبک مدرن در کنار رنگ سفید ، فضا را شبیه به یک گالری ، برای نمایش وسایل آن می کند.در چنین اتاقی هر اثر هنری ، از یک مجسمه مدرن گرفته تا یک پرتره رنسانس عالی به نظر می رسد.

 

اتاق خوابی با رنگ و دکوراسیون سفید

 

هر چند که این موضوع اثبات نشده است اما عده ای معتقدند در اتاق خواب با رنگ و دکوراسیون سفید راحت تر می توان خوابید.در واقع در چنین اتاق خواب های رویایی می توان از کیفیت خواب بهتری بهره مند شد.در ضمن ملافه های سفید همیشه تر و تمیز به نظر می رسند.

 

مبلمان سفید رنگ در معماری داخلی

 

بدون شک پاسختان دربرابر استفاده از مبلمان سفید در خانه ای که بچه هست یک نه محکم است اما فراموش نکنید برای شستن پارچه ای با رنگ سفید به راحتی می توانید از سفید کننده ها و پاک کننده های قوی استفاده کنید که برای رنگ های دیگر نمی توانید و همین باعث می شود که بسیار تمیزتر از انتخابهای دیگر به نظر برسد.

 

لوازم دکوری سفید رنگ برای طراحی داخلی

 

رنگ سفید در کنار آیینه و شعمدان زیبا و کلاسیک و تا حدودی تجملی است ، واضح است که استفاده از رنگ سفید در کنار آیینه ای که در جای مناسبی قرار گرفته باشد فضا را بزرگتر نشان می دهد.

 

نورپردازی اتاق های سفید رنگ

 

در واقع استفاده از رنگ سفید می تواند فضایی دنج بوجود بیاورد به خصوص اگر در کنار یک نور پردازی ملایم باشد. نورپردازی ها می توانند بر جذابیت فضا افزوده و آرامش حاکم بر فضا را بیشتر کنند.

 

۹ ایده دکوراسیونی برای سرزندگی فضاهای سفید

 

رنگ سفید رنگی قابل اعتماد است که مزیت های فراوانی دارد. این رنگ به فضا حس روشنی، درخشش و بزرگ بودن می بخشد. با همه ی این مزیت ها، یک نشیمن سفید رنگ به تنهایی کشش و جذابیت کمی دارد. حضور زیاد رنگ سفید در فضا می تواند کسل کننده و ملال آور باشد. بنابراین پیدا کردن راهی برای بهره بردن از رنگ سفید و انتخاب مکمل هایی مناسب برای آن بسیار مهم است  تا تصویر زیبایی از سفید را به نمایش بگذاریم.

 

۱. گیاهان سبز در نشیمن سفید

برگ های سبز گیاهان خانگی در مقابل دیوار های سفید یک هنرنمایی فوق العاده دارند و یک تصویر جذاب با رنگی زنده در بستری خالص به نمایش می گذارند. در این نشیمن سفید چراغ آویز شده از سقف تقریبا از شکل گیاه گلدانی تقلید کرده است.

 

۲. نشیمن سفید به سبک شمال اروپا

چیزی وجود ندارد که اهالی اسکاندیناوی درباره ی رنگ سفید ندانند. آن ها ارزش رنگ سفید را برای افزایش میزان نور و کمک به هماهنگی فضا می دانند، اما به همان اندازه نیز در برجسته کردن آن مهارت دارند. رنگ های خاکستری و سیاه و چوب به رنگ سفید هویت و شخصیت می دهند. شما به راحتی می توانید خانه خود را با رنگ های سیاه و سفید نونوار کنید.

 

۳. پنل سازی در نشیمن سفید

اگر عاشق رنگ سفید هستید و در کنار آن هیجان را هم می خواهید، پنل ها را به دکوراسیون خود بیاورید.

 

۴. رگه هایی از رنگ های گرم و زنده در نشیمن سفید

حس تازگی و تمیزی رنگ سفید را با انتخاب یک یا دو رنگ شاخص در مقابل آن حفظ کنید.

میز چوبی، رنگ گرم چوب را به فضا می افزاید و از طرف دیگر رنگ های زرد و آبی روشن در مقابل زمینه ی سفید فوق العاده به نظر می رسند. این شیوه هم درخشش رنگ سفید را حفظ می کند و هم رنگ های جذاب دیگر را به نمایش می گذارد.

 

۵. بازی با ابعاد در نشیمن سفید رنگ

با قرار دادن قطعات بسیار بزرگ از آرامش بیش از حد یک فضای تماما سفید بکاهید. مثلا یک آباژور پایه دار بزرگ نقطه ای کانونی در فضا ایجاد کرده و به فضای خنثی ارتفاع می بخشد.

 

۶. رنگ و طرح های خودمانی در نشیمن سفید

رنگ یک نشیمن سفید شگفت انگیز که با قفسه بندی سفید پر از مجله های سفید کامل شده، توسط صندلی ها و کوسن های طرح و رنگ دار شکسته می شود. صندلی زغالی رنگ در کنار نیمکت پشتی دار و کوسن های متنوع، جذابیتی منحصر به فرد به فضا می دهد. قالیچه و پارچه های پر نقش و نگار در نشیمن سفید مکمل همدیگر می شوند.

 

۷. نشیمن سفید رنگ به سبک روستیک

سردی رنگ سفید را با عناصر بافت دار مانند چوب، قالیچه با بافت طبیعی، کاشی های تراکوتا و آجر های نمایان رنگ شده، گرم کنید. این عناصر با آوردن سبک روستیک، به نشیمن سفید گرما و صمیمیت می بخشد و از خیرگی و درخشش بیش از حد رنگ سفید در آن جلوگیری می کند.

 

۸. بافت در دکوراسیون نشیمن سفید

بافت عنصری ارزشمند است که مانع درخشش و صاف به نظر رسیدن بیش از حد رنگ سفید در فضا می شود. ایجاد سطح بافت در دیوار های سفید و خشن سایه های ملایمی ایجاد می کند که عمق و حسی خوشایند به فضا می دهد.

 

۹. جزییات فراوان در نشیمن سفید رنگ

تنوع اشکال، فرم ها و عناصر انرژی فراوانی به نشیمن سفید می بخشد. در یک نشیمن کاملا سفید رگه هایی از سیاه و قرمز به فضا کنتراست می بخشد اما هرگز خطری برای برهم زدن خلوص رنگ سفید در این نشیمن محسوب نمی شوند.

رنگ های سفید کاپوچینویی و سفید استخوانی در دکوراسیون داخلی فضایی گرم و راحت ایجاد می کنند. در فضاهای سفید جزئیات دیگر مانند شومینه، ظروف دکوری، شمع و گلدان ها می توانند به راحتی خود نمایی کنند و جلوه واقعی خود را به نمایش بگذارند.

تناژهای مختلف رنگ سفید را با هم ترکیب کنید، رنگ سفید رنگ مورد علاقه بسیاری ازطراحان داخلی است و همچنین با ترکیب مشکی و سفید می توانید تضاد زیبایی در دکوراسیون منزل تان ایجاد کنید.

پر کابرد ترین فضا برای استفاده از رنگ سفید آشپزخانه است. چرا که هیچ چیز بیشتر از کابینت های سفید نمی تواند یک آشپزخانه را ساده، شیک و دلباز نشان دهد.

 

 

 

 

 

منبع

چیدانه

 

 

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.