Language

Send scheduled: 
پنجشنبه, تير 1, 1396 - 14:00
همه ما دوست داریم در جایی غذا بخوریم و گپ بزنیم که هیچ عامل مزاحمی مانع از لذت بردن از لحظه های شیرین مان نباشد. فضای غذاخوری در خانه به علت کارکردی که دارد یکی از مهمترین بخش هایی است که باید محیطی صمیمی و راحت را برای افراد خانه فراهم کند. بنابراین انتخاب سبک و نوع میز و صندلی ناهارخوری تاثیر مهمی بر این روند دارد.

 همه ما دوست داریم در جایی غذا بخوریم و گپ بزنیم که هیچ عامل مزاحمی مانع از لذت بردن از لحظه های شیرین مان نباشد. فضای غذاخوری در خانه به علت کارکردی که دارد یکی از مهمترین بخش هایی است که باید محیطی صمیمی و راحت را برای افراد خانه فراهم کند. بنابراین انتخاب سبک و نوع میز و صندلی ناهارخوری تاثیر مهمی بر این روند دارد.

بر اساس سبک های گوناگونی که در دکوراسیون منزل وجود دارد، برای غذاخوری هم انتخاب های مختلفی وجود دارد. این دسته بندی ها از این جهت که بدانید انواع میز و صندلی غذاخوری مناسب فضای داخلی خانه کدام است، اهمیت دارد.

 

۱- سبک انتقالی در میز ناهارخوری

 

در مورد سبک انتقالی باید بگوییم که جذابیت های هر دو سبک مدرن و کلاسیک را به همراه خواهید داشت. در انتخاب این سبک از رنگ های خنثی استفاده می شود. مبلمان انتقالی به طور کلی دارای فرم‌ های راست‌ گوشه و تمیز و در ابعاد بزرگ هستند تا دعوت کننده باشند. برای ست غذاخوری هم از صندلی هایی به همین فرم استفاده می شود و نشیمن‌ شان تشک‌ دار و راحت است.

 

۲- سبک سنتی در میز ناهارخوری

 

حضور عناصری که یادی از گذشته را برای ما زنده نگه می دارند، در دکوراسیون منزل بسیار لذت بخش است. این که بدانید سنت در خانه شما نقش دارند. برای انتخاب میز و صندلی ناهارخوری به سبک سنتی، لازم است که از چوب استفاده کنید. در این سبک هنر و اصالت حس می شود و نقوش زیبایی در ست غذاخوری دیده می شود و می تواند کار شده هم باشد. سبک سنتی در انتخاب میز ناهارخوری از صندلی های لهستانی گرفته تا میز و صندلی که کار شده دست ایران است و نقوشی از اصالت ایرانی دارد.

 

۳- سبک معاصر در میز ناهارخوری

 

سبک معاصر در دکوراسیون منزل حالتی آرامش بخش، شیک و با طراوت دارد. استفاده از صندلی های روکش شده اغلب به رنگ سفید، سیاه یا به رنگ های خنثی، پارچه های رومبلی از جنس نخ، کتان، پشم، سیلک، کنف برای سبک معاصر پیشنهاد می شود. صندلی های ناهارخوری باید پایه های مشخصی داشته باشند.

 

۴- سبک صحرایی در میز ناهارخوری

 

وقتی که سبک صحرایی یا روستایی را برای دکوراسیون منزل خود استفاده می کنید، نوعی از مبلمان وارد خانه می شود که تم روستایی دارند. میز و صندلی ناهارخوری چوبی و ساده که در خانه های مزرعه داران فیلم های خارجی می بینید، دقیقا چیزی است که سبک صحرایی یا روستایی را معرفی می کند. گاهی در این سبک ممکن است غذاخوری به نظر کهنه برسد، گویی در طول زمان طولانی استفاده شده است؛ این ویژگی درستی از سبک صحرایی است.

 

۵- سبک مدرن در میز ناهارخوری

 

خوشبختی سبک مدرن این است که افراد زیادی آن را خوب می شناسند و نیاز به معرفی چندانی ندارد. یک نکته در مورد سبک مدرن ، جسارت استفاده از رنگ و طرح در این سبک است. سبک مدرن ساده و مینیمالیستی است و از رنگ های امروزی تری در میز و صندلی غذاخوری استفاده می کند.

 

۶- سبک کلاسیک در میز ناهارخوری

 

در سبک کلاسیک شخصیت و وقار خاصی نهفته است. وقتی که این نوع سبک را برای دکوراسیون غذاخوری انتخاب می کنید، باید از ست ناهارخوری به نحوی استفاده کنید که اصالت و قدمت خود را هم حفظ کند. تفاوتی که سبک کلاسیک با سنتی دارد شکل، فرم و جنس متریال است. در سبک کلاسیک میز ناهارخوری دارای رویه و نشیمنی از جنس پارچه هایی اغلب ساتن و یا براق است و چوب های به کار رفته کار شده و گاها منبت کاری شده است. رنگ هایی با تنالیته قهوه ای برای سبک کلاسیک ارجح است.

 

۷- سبک ساحلی در میز ناهارخوری

 

خانه‌ های کنار ساحل برای ما یاد آور آرامش و حس سکوت و سکون دریاست. در سبک ساحلی پارچه‌ صندلی های ناهارخوری اغلب از جنس لینن است و رنگ های روشن پارچه برای آنها پیشنهاد می شود. میز ناهار خوری به جنس حصیر ساده ترین روشی است که سبک ساحلی را به رخ می کشد.

 

۸- سبک روستیک در میز ناهارخوری

 

سبک روستیک در بین دوستداران طبیعت محبوبیت خاصی دارد. این سبک با استفاده از عناصر طبیعی که اصلی ترین آن چوب است به سمتی پیش می رود که حس نزدیکی به محیط های طبیعی را برایمان ایجاد کند. اشکال و بافت های ارگانیک، گرما و صمیمیت طبیعی که دارد دکوراسیونی دلنشین را برای شما بوجود می آورد. برش های ناهموار و کمتر دست خورده، مقاطع خشن و ناهموار، رنگ های لطیف دنیای طبیعی مانند رنگ پوست درختان، سنگ و خاک در مبلمان و میز ناهارخوری دیده می شود.

 

۹- سبک صنعتی در میز ناهارخوری

 

سبک صنعتی طرفداران خاص خود را دارد. به دلیل وجود عناصری که در آنها تظاهری دیده نمی شود، کمی خشک به نظر می آیند و حتی شاید فکر کنید که از نظر بصری هم جذاب نیستند. برای دکوراسیون غذاخوری به سبک صنعتی باید از میز و صندلی های کاربردی و گاها بدون روکش استفاده کرد. متریال این وسایل ساده، رنگها صنعتی مانند خاکستری، سفید و سیاه هستند و از فلز هم بسیار استفاده می شود.

 

۱۰- سبک تلفیقی در میز ناهارخوری

 

شاید به سادگی بتوان گفت لذت بخش ترین و راحت ترین سبکی که برای دکوراسیون منزل تان انتخاب می کنید، سبک تلفیقی است. کافی است هرچیزی که علاقه دارید را به فضای داخلی اضافه کنید و البته کمی هم نظم و قاتون چاشنی اش کنید! برای دکوراسیون غذاخوری به کفپوش، فرش، پرده، لوازم دکوری و هر آنچه به جز ست میز و صندلی غذاخوری دارید، نگاهی بیندازید. حالا سبکی را برای میز ناهارخوری انتخاب کنید که در این فضا وجود ندارد. سبک مدرن میز ناهارخوری در کنار دیگر وسایل کلاسیک و روستیک و سبک کلاسیک میز ناهارخوری برای دیگر اشیای به سبک مدرن و روستیک

 

 

 

 

 

  

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.